Poptávkový formulář

BOJOVÁ UMĚMÍ

Jarrod Harmaning

Greetings!

I am really excited to meet all you who sign up for Martial Arts! My name is Jarrod Harmaning. I have a 2nd degree black belt (Nidan) from the American Karate Escrima Association (AKEA), a practical self-defense system that uses traditional martial art styles to teach principles of self-defense. I am the son of the founder of the AKEA system.

I have several years of study and teaching the AKEA system. When you sign up, we will go through how to protect yourself against basic punches, chokes and pushes. Along with these you’ll learn the proper stances and strikes to defend yourself. We will also train with one of the many Philippine arts of stick fighting called Kali Escrima where you will learn the basic strikes and blocks that are used in this art form.

Come prepared to train hard, laugh, and learn about self-defense and yourself! I look forward to sharing my art with you!

This is of my dad's website:

http://www.akeadojo.com

Jarrod Harmaning (CZECH)

Zdravím!

Jsem opravdu nadšený, že budu moci poznat všechny, kteří se zaregistrují na Bojová umění! Jmenuji se Jarrod Harmaning. Mám druhý stupeň černého pásu (Nidan) z Amerického Karate Ascrima Asociace (AKEA). Což je systém praktické sebeobrany, který používá tradiční styly bojových umění a učí principy sebeobrany. Jsem synem zakladatele AKEA systému.

Mám za sebou několik ročníků studia a výuky AKEA. Pokud se přihlásíte, naučíte se, jak se chránit proti základním úderům, škrcením a stisknutím. Spolu s nimi se naučíte správné postoje a obrané údery. Budeme také trénovat jeden z mnoha filipínských bojových umění s holí zvaný Kali Escrima, kde se seznámíte se základními údery a bloky tohoto druhu sebeobrany.

Přijďte připraveni na tvrdý trénink, legraci, a učení se o sebeobraně a Vás! Těším se, že budu moci sdílet své schopnosti s vámi!  

Zde jsou stránky mého táty: 

http://www.akeadojo.com

Jarrod Harmaning

původ: Washington, USA

zaměstnání: student

mail: j.harmaning(at)gmail.com

působiště: Alabama, USA

Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:

KONTAKT

Kontaktní osoba:
Mirek Klimeš
tel:

mail:

účet Multikempu:
2100167317 / 2010
variabilní symbol:
prvních 6 číslic
r. č. účastníka