Volejbal

prostě Adam

Adam Novozámský

Image

newcastlea(at)gmail.com
pochází z: Noviny pod Ralskem
zaměstnání: věděc (ÚTIA-AVČR)
žije: Benátky nad Jizerou

Vojta

Vojtěch Kala

Image

vojtakala4(at)seznam.cz
pochází z: Benátek nad Jizerou
zaměstnání: student
žije: Benátky nad Jizerou

Prostě Karly

Karly Petrella

Image

karly.petrella(at)cru.org
pochází z: USA
zaměstnání: účitelka (AiA)
žije: Praha

Na Multikempu

Volejbal je v Benátkách nad Jizerou opravdu doma. Hrála se zde extraliga (od 2019 1. liga) a máme skvělé zázemí, co se týká sportovní haly, antukových hřišť i beachových kurtů. Pokud se tedy rozhodnete přijet na tento sport, máte se opravdu na co těšit.
Ve volejbale jsou správná technika, timing, souhra a fyzická kondice základními kameny rozhodujícími o tom, jestli si půjdete s přáteli jen "zaplácat", nebo zahrát volejbal. Náš tým instruktorů, udělá vše proto, aby jste se ve všech těchto oblastech během týdne co nejvíce zlepšili.

To jak moc se zlepšíte bude záviset hlavně na vás - možná to bude trochu bolet, možná toho vypotíte více než obvykle, možná nás budete proklínat, ale věřím že nakonec budete rádi, že jste do toho šli s námi.

Možná vám přijde, že týden je krátká doba. Krátká? No uvidíme :) 

Odměnou vám bude závěrečná hra na každém tréningu.

Adam

Ahoj, Multikemp se stal součástí mého života už v roce 2008, kdy jsem se začlenil do týmu instruktorů. Hned první ročník si mě tato letní sportovní akce získala a od té doby jsem nevynechal ani jeden ročník. Od roku 2014 jsem ho přesunul k nám do Benátek nad Jizerou, kde máme skvělé sportovní zázemí a nadstandartní vztahy s vedením města. Věnovat Multikempu tolik volného času můžu i díky podpoře mojí ženy a dětí, kteří jsou také součástí kempu.

Co se týká mě a sportu, tak myslím, že si docela rozumíme – od 1. třídy jsem hrál fotbal a v 7. třídě přešel na volejbal, který mě více bavil. Ve svých 16 letech jsem začal trénovat za tým LOKO Česká lípa, který hrál dorosteneckou ligu. Když jsem se ale musel rozhodovat, jestli si vyberu sport nebo studium, volba byla jasná – se svými 184 cm bych hrál ve volejbalu vždy jen druhé housle.  A proto jsem se volejbalu věnoval už jen rekreačně a raději studoval ČVUT-FJFI. To že to byla správná volba se ukázalo po několika letech, kdy jsem dodělat doktorát a zakotvil na Ústavu teorie informace a automatizace AVČR jako postdoc. Poslední rok pracuji jako postdoc i na Technické Univerzitě ve Vídni.

Na volejbal jsem ale nezanevřel a po přestěhování do Benátek nad Jizerou začal hrát za místní B tým (A hrál tehdy extraligu), který hraje nejvyšší antukovou soutěž.

Pokud na to máte věk, určitě se na kemp přihlaste, ať už je sport vaše krevní skupina nebo ne – určitě si tento týden užijete a poznáte nové přátele. Já se budu spolu s ostatními instruktory snažit, abyste z kempu odjížděli s pocitem, že váš tým byl ten nejlepší a s jistotou, že pokud opravdu chcete, dokáže překonat svoje hranice.

Vojta

Ahoj. Možná jsi mě už někdy na Multikempu jako účastníka viděl/a, ale možná nevíš, jakou roli v mém životě hraje volejbal, ale k tomu se dostanu. Letos oslavím osmnácté narozeniny a stanu se tak nejmladším instruktorem na Multikempu vůbec. V mém životě si moji pozornost získaly především: volejbal, motorky, příroda a v první řadě Bůh.

Od malička jsem tíhnul ke sportu, od rodičů jsem zdědil vášeň pro pohyb a posouvání svých limitů. S nástupem do základní školy v Benátkách n/J, kde se ostatně potkáme, jsem začal dělat organizovaně sport – florbal. Později, když jsem díky svému skvělému prospěchu ve škole přešel na osmileté gymnázium do Mladé Boleslavi, ztratil jsem zaprvé dobrý prospěch a zadruhé čas a energii na florbal, po pěti letech aktivního hraní jsem tedy přestal a začal jsem se více soustředit na školu. O pár měsíců později se ale všechno změnilo. Díky mé výšce jsem byl osloven předsedou volejbalového klubu v Benátkách, zda bych nechtěl začít s volejbalem. Sport mi chyběl a já se rozhodl stát volejbalistou. Teď se píše rok 2022, hraji za dva extraligové týmy ve dvou věkových kategoriích, a to za SK Prosek (ex-kti) a VK Benátky (ex-jri), zároveň jsem již několikaletý Adamův spoluhráč v Benáteckých mužích B. Volejbalu dávám většinu svého volného času. Bere mě na něm jeho variabilnost, spolupráce se spoluhráči, kteří jsou v podstatě moji nejlepší kamarádi a další benefity jako získání dobré fyzičky nebo poznání spousty českých měst po celé ČR.

Volejbal je sice sport technicky náročný, ale pokud se dokážeš překlenout přes prvních pár hodin bolesti předloktí a naražených prstů, získáš dovednosti, které ti budou stačit pro zábavnou hru. A kdo ví, třeba si tě volejbal získá jako mě a za pár let budeš nadějná tvář českého volejbalu!

Karly

Ahoj! Letos bude poprvé pro mě na Multikemp a moc se těším na novou zkušenost s vámi. Jsem američanka ale už Praha je moje doma 5 let! Stěhovala jsem se do Prahy v roce 2017 od Virginii a pracuju v křesťanské studentské skupině hlavně se střední školáky a moc rada užiju život aktivně. Moc rada se studenty se bavím o smyslu života, Boha, a něčem který je zajímá. Hrála jsem volejbal soutěžní 6 let a potom byla jsem trenérka volejbal 3 roky. Bohužel dlouho nehraju pravidelně ale moje láska volejbal drží ;) (a doufám schopnost taky)! Od 3 let už jsem hrála sporty pravidelně protože celá moje rodina jsou sportovce. Plavala jsem, hrála jsem fotbal, běžela jsem (pomalu), a určitě jsem hrála volejbal! Jsem malá tak moje speciality je libero a obrana.