Frisbee Ultimate

Prostě Levi

Levi Crossan

Image

levi.crossan(at)gmail.com
pochází z: Praha
zaměstnání:  student
žije: USA

Tomík

Tomáš Zakouřil

Image

tomik.zakouril(at)volny.cz
pochází z: Český ráj
zaměstnání: ředitel DDM Turnov + trenér orientačního běhu
žije: Turnov

Verča

Veronika Vránová

Image

v.vercav (at) seznam.cz
pochází z:
 České Budějovice
zaměstnání: Truhlář
žije: Tábor

Na Multikempu

Co si představíte, když se řekne frisbee

Ležerní hazení diskem na pláži?

Pojďte poznat i jiné možnosti "létajícího talíře" na letošní multikemp!

Ultimate frisbee je dynamická bezkontaktní teamová hra plná nejrůznějších hodů, jistých i překvapivých chytů, rychlých startů, změn směru, výskoků a také fair play, které se zde říká Spirit of the game.

Už frisbee Ultimate znáte? I tak si můžete přijet zatrénovat na multikemp!
LÉTAT JE PŘECI TAK SNADNÉ!!!

základní pravidla

Levi

Ahoj!! Jmenuju se Levi, nebo Lívaj, jak chcete. Celý život jsem žil v Česku, ale od září studuji mezinárodní vztahy ve Washingtonu DC na George Washington University, kde hraju i frisbee! Frisbee hraju už pátým rokem, od mých 15 let, kdy jsem oficiálně přestal s fotbalem, sportem mého dětství. Ke frisbee jsem přišel právě na Multikempu, kde mě ke sportu rekrutoval Tomáš Toušek po jednom z odpoledních workshopů! Na tréninky jsem ze začátku moc nechtěl, ale když přišla příležitost jít si zahrát na juniorský soustředění národního týmu, tak jsem se k tomu konečně dokopal -- A zbytek už je historie, od té doby hraju za Pražský Terrible Monkeys, se kterými jsem nasbíral už víc jak šest medailí na České frisbee scéně. Zároveň jsem měl před dvěma lety příležitost hrát za Českou reprezentaci na Mistrovství Světa v kategorii U20, a to navíc v roli Spirit Kapitána. 'Spirit' je nedílnou součástí frisbee, je to férovost, je to respekt pro oponenta, je to zodpovědnost nejen každý sám za sebe, ale i za tým - a hlavně je to radost ze hry! Na Multikemp chodím už od malička tak nějak sporadicky, a pokaždé je to fakt skvělý čas se sportem a se skvělýma lidma! Frisbee je intenzivní, běhavý sport, kde se ale každý rychle naučí základy a užije si to! Těším se jak na samotné tréninky, tak na všemožný týmový soutěže, tak neváhej, a přihlaš se na ultimate frisbee!!!

Tomík

Většinu sportů v přírodě dělám už od mala. FRISBEE jsem začal hrát, když jsem poznal pár nadšenejch instruktorů, pak mi to začalo jít a zkusil si s Američany skutečné "Ultimate". Jinak ale závodím v Orientačním běhu, kde jsem i trenérem dorostu. Na lyžích a v běhu závodím za SOK Turnov, nezávodně jako koníček dělám horolezení a turistiku.

Díky sportovnímu kempu a setkání s některými věřícími vrcholovými sportovci jsem mohl jasně vidět, že jejich život i velmi silný vztah ke sportu stojí na jiném základě než můj. Rozhodnutí vydat se na cestu víry bylo pro mě otázkou zda vykročit ze zaběhnutého způsobu "sportovního života" a jít dál možná náročnějším, ale smysluplnějším životem. Udělal jsem ho ve 23 letech.

Verča

Ahoj jmenuji Verča. Ke sportu jsem měla vztah od mala a prvním byl tenis, který jsem hrála tři roky od šesti let až do té doby, kdy finanční náročnost přerostla rodinné možnosti. Na základní škole jsem se věnovala florbalu a poté na střední škole jsem odehrála několik zápasů ve florbalu na turnajích s dalšími středními školami. Běžně se věnuji rekreační jízdě na kole, dlouhodoběji pak badmintonu, kde chodím na pravidelné tréninky jednou až dvakrát týdně skoro deset let. Jako koníček jezdím na sjezdových lyžích, snowboardu a kolečkových bruslích. Na Multikempu jsem se setkala s frisbee, které jsem si oblíbila hned po prvním odpoledním volitelném sportu a navíc mi začal jít. Frisbee si získalo spoustu lidí svou dynamičností a proměnlivostí, vyžaduje rychlé nohy, bystrou mysl a předvídavost. Navíc ho mohou hrát kluci i holky. Je určeno pro děti a dospělé nejrůznějšího věku. Ve frisbee si střední školy vytvořily týmy, které soupeří ve vzájemných soutěžích.